newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Кучмі заборонили залишати Україну: порушено кримінальну справу

210
Кучмі заборонили залишати Україну: порушено кримінальну справу

Генпрокуратура підтверджує порушення кримінальної справи проти екс-Президента Леоніда Кучми у зв'язку з вбивством журналіста Георгія Гонгадзе.

Видео дня

Про це повідомив заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

"Підтверджую. Дійсно, щодо Леоніда Даниловича Кучми порушено кримінальну справу. Він підозрюється в причетності до вбивства журналіста Гонгадзе і незаконних діях щодо журналіста (члена Київського громадського правозахисного об'єднання "Ми") Олексія Подольського", - сказав Кузьмін.

Чиновник також підтвердив, що Кучмі заборонено виїзд за кордон. Також він повідомив, що слідство зібрало достатньо доказів причетності Кучми до вбивства журналіста.

Деякі експерти вважають, що справу було порушено з метою виправдати Кучму і зняти з нього всі обвинувачення.

Підозри в причетності Кучми до справи Гонгадзе з'явилися після оприлюднення плівок колишнього співробітника охорони екс-Президента Миколи Мельниченка, на яких Кучма нібито дає наказ вбити журналіста.

Вдова Гонгадзе Мирослава, а також її адвокат Валентина Теличенко неодноразово висловлювали впевненості у причетності Кучми до вбивства.

На початку березня апеляційний суд підтвердив рішення Печерського суду від 31 січня про те, що вбивство Гонгадзе було незамовленим, а екс-генерал Олексій Пукач вчинив його з особистих мотивів.