УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Концентрація влади в одних руках – слабкість з точки зору інтересів України"

885
'Концентрація влади в одних руках – слабкість з точки зору інтересів України'

Однією з головних проблем українського суспільства сьогодні є концентрація влади в одних руках. Таку думку висловив голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

Видео дня

Він переконаний, про такі повноваження, що зараз має Янукович, не мріяли ні Ющенко, ні Кучма, ні Кравчук.

"Янукович може представлятися в Європі не Президентом України, а царем. Адже ніхто з європейських лідерів не має таких повноважень, як у нього", - розповів народний депутат.

Втім, Анатолій Гриценко впевнений, така концентрація влади в Україні сьогодні не виправдана.

"Можна було б пояснити її бажанням провести системні реформи, зламати корупцію державного апарату й піти шляхом а-ля Піночет, Аденауер тощо. Але ми цього не бачимо. У Януковича немає стратегії, немає бажання проводити реформи, натомість є бажання триматися в кріслі якомога довше", - наголосив голова "Громадянської позиції".

З іншого боку, за його словами, концентрація влади створює проблему уразливості глави української держави на зовнішній арені.

"Наприклад, ті самі Кучма, Кравчук, часом Ющенко могли навіть погодитися з якоюсь позицією, не дуже вигідною для України, розуміючи, що потім її реалізація буде заблокована парламентом. Тобто вчинити мудріше, або хитріше, якщо хочете, в дипломатичному плані. Янукович не може собі цього дозволити, бо в тому ж Кремлі чудово бачать: якщо команду Янукович дає - Чечетов руку підіймає догори, і парламент голосує, навіть попри те, що сесійна зала у диму, навіть якщо там іде бійка. І тому концентрація влади в одних руках – це слабкість з точки зору інтересів України", - підкреслив Анатолій Гриценко.