УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Китай готовий кредитувати Україну замість МВФ

468
Китай готовий кредитувати Україну замість МВФ

Україна отримала пропозицію китайського центробанку надати країні кредит замість коштів Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це повідомило джерело видання "Комерсант-Україна" в Національному банку України.

Видео дня

Нагадаємо, 18 листопада МВФ оприлюднив звіт щодо результатів програми stand-by в Україні, в якому йдеться, що країні бракує відповідальної влади для ефективної співпраці. У звіті зазначено, що програма stand-by, відкрита у 2008 році, дала лише короткострокові позитивні результати, але масштабного покращення економічної ситуації не відбулося. Після проведеного аналізу фахівці МВФ дійшли висновку, що українські чиновники не мають чіткого розуміння, якою має бути стратегія економічного розвитку.

Нагадаємо, що цьогоріч Україна так і не отримала запланованого траншу від міжнародної фінустанови. Крім того, місія Міжнародного валютного фонду, що недавно працювала в Україні над питаннями консультацій щодо валютного режиму, достроково завершила роботу без укладання угоди. Місія також не змогла домовитися з українською стороною про перегляд програми stand-by.

Як повідомлялось, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко вважає, що в умовах кризи, коли скорочується український експорт і попит на метал починає падати, Україні необхідні нові кредити з боку МВФ.