newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Каддафі, порівнявши НАТО з Гітлером, закликав припинити напад

243
Каддафі, порівнявши НАТО з Гітлером, закликав припинити напад

Лівійський лідер Муаммар Каддафі звернувся до світової спільноти із закликом припинити військову операцію в його країні. У листі, адресованому керівникам країн-учасниць міжнародної коаліції, він назвав їхні дії "варварським нападом".

Видео дня

29 березня в Лондоні проходить саміт, присвячений ситуації в Лівії. Участь у саміті беруть 35 країн, включаючи сім арабських держав. У зверненні до присутніх Муаммар Каддафі порівняв авіаудари НАТО з діями Адольфа Гітлера під час Другої світової війни.

Військова операція в Лівії проводиться з 19 березня. Міжнародне втручання було санкціоновано ООН. Операція передбачає створення в Лівії безпольотної зони, а також нанесення точкових ударів по позиціях військ Каддафі. На першому етапі бомбардування здійснювала міжнародна коаліція у складі США, Великобританії, Франції і ряду інших країн. З 27 березня операцією керує НАТО.

Втручання коаліції призвело до посилення лівійських повстанців, які наприкінці минулого тижня почали контрнаступ на позиції урядових військ. 28 березня сили Каддафі зупинили просування бунтівників у районі міста Сирт.