УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гриценко: я не бачу справжніх лідерів

291
Гриценко: я не бачу справжніх лідерів

"Світ не такий вже великий, як здавалося колись. А великі економіки не такі вже сильні". Про це під час свого виступу на 8-ій Ялтинській конференції (YES) заявив Анатолій Гриценко, лідер партії "Громадянська позиція", голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони.

Видео дня

На думку Гриценка, світова криза не завершилася – вона навіть не розпочалася.

"У світі багато проблем, які будуть вирішуватися протягом десятиліть. Нинішні проблеми перекладуться на наступне покоління".

Гриценко зазначив, що жоден з існуючих міжнародних інститутів не може впоратися з глобальними проблемами.

"Ні ООН, ні ЄС, ні НАТО, ні Світовий банк не можуть контролювати ситуацію. Одна з причин – прийняття рішень на основі консенсусу. Така система ніде не працює", - переконаний Гриценко.

Розшарування між "золотим мільярдом", який має все, і рештою людей, які не мають навіть світла та водопроводу, породжуватиме нові конфлікти. Зокрема, тероризм всіх кольорів та лозунгів.

Гриценко вважає, що для вирішення таких глобальних проблеми світу потрібні справжні лідери.

"Я не бачу лідера, чи лідерів, які розуміють масштаби проблем і готові дати чесні відповіді, не думаючи про наступні вибори. Колись такі лідери були. Згадайте 80-ті роки 20 століття, коли в Європі була рецесія, енергетична криза, у світі протистояли два блоки, що нарощували свій оборонний потенціал. Світ був близький до катастрофи, але знайшлися люди, готові приймати складні рішення – Маргарет Тетчер, Рональд Рейган, Гельмут Коль, Михайло Горбачов. Власна доля їх хвилювала менше, ніж доля світу", - сказав Гриценко.