Гриценко: проблеми ЖКГ – від монополізму і непрозорості

609
Гриценко: проблеми ЖКГ – від монополізму і непрозорості

Лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко радить громадянам активно відстоювати права на якісні комунальні послуги.

Видео дня

Під час спілкування з журналістами у Сумах Анатолій Гриценко прокоментував рішення місцевої влади щодо утворення комунального підприємства "Сумижитло", яке отримало монопольне право надавати комунальні послуги сумчанам.

"Рішення міської влади взяти під контроль послуги ЖКГ, що є вкрай важливим для кожної сім’ї, можна було б вітати, якби не кілька системних проблем".

Анатолій Гриценко вказує на те, що рішення сумської влади призвело до монополізму, адже відтепер комунальні послуги надаватиме виключно підприємство "Сумижитло". Хоча раніше на цьому ринку працювали шість приватних компаній.

"Монополізм – це завжди проблема, диктат тарифів і цін. Тим більше, що право на життєзабезпечення крупного міста отримало підприємство, утворене лише місяць тому. Воно ще не укомплектоване фахівцями і не проявило себе жодним чином, щоб говорити про ефективність і якість надання послуг".

По-друге, Анатолій Гриценко вказує на непрозорість прийняття рішення про утворення єдиного комунального підприємства.

"Всупереч закону, важливе питання для тисяч громадян вирішувалося кулуарно, без жодного громадського обговорення".

Анатолій Гриценко зазначив, що це неприпустимо і повідомив, що партія "Громадянська позиція" разом з іншими політичними силами і громадськими організаціями готуватиме судові позови до влади міста Суми з метою змусити дотримуватися закону, "щоб жодне рішення такої важливості більше не приймалося без попереднього вивчення громадської думки".

Третьою проблемою Анатолій Гриценко назвав питання якості послуг, що отримують громадяни. Він звернув увагу на те, що вже зараз йдеться про підвищення тарифів, але громадянам не створюється можливість самим визначати, які послуги вони хочуть отримувати й надалі, якої якості ці послуги мають бути і від яких послуг краще відмовитися.

Виходячи з цього, лідер "Громадянської позиції" закликав сумчан активно відстоювати свої права.

"Закон дає таке право громадянам. Якщо вони готові ним скористатися – "Громадянська позиція" допоможе мешканцям міста Суми реалізувати своє законне право", - запевнив Анатолій Гриценко.