newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Гриценко: чим би плівки нинішньої верхівки відрізнялися від плівок Мельниченка

216
Гриценко: чим би плівки нинішньої верхівки відрізнялися від плівок Мельниченка

«Якби зараз хтось у Межигір’ї чи на Банковій записав розмову Януковича, Юри Єнакієвського, Фірташа, Хорошковського, Азарова, Джарти, Близнюка, Бойка, - чим ці розмови відрізнялися б від тих, що на плівках Мельниченка? Йшлося б так само: в кого яку частоту або підприємство відібрати, хто кого прослуховував, кого з суддів чи прокурорів прижати. Єдина різниця: там був мат, а тут ще була б фєня».Про це у прямому ефірі «Шустер Live» заявив Анатолій Гриценко, лідер партії «Громадянська позиція», голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони.

Видео дня

Анатолій Гриценко не високо оцінює шанси на розкриття справи Георгія Гонгадзе за нинішньої влади.«Ключові питання: а судді хто?» - зазначив політик. Анатолій Гриценко повідомив, що 23 лютого звернувся до генерального прокурора з питанням щодо долучення плівок Миколи Мельниченка до справи Георгія Гонгадзе. У відповіді за підписом заступника генпрокурора Кузьмина було сказано, що плівки долучені до справи як речові докази, разом з експертизами, що підтверджують їхню справжність.

«Тобто вже не питання, чи вони дійсні. Це означає: якщо йти на очищення, треба починати не лише з тих, хто задіяний у справі Гонгадзе, а з тих, хто зараз знаходиться при владі. Треба відправляти у відставку Азарова, який на плівках організовував прослуховування людей, нинішнього вінницького губернатора Джигу, який у Верховній Раді стверджував, що це не тіло Гонгадзе, багато інших. В тому числі – Януковича, який, згідно з плівками, впливав на суддів».

На думку Анатолія Гриценка, фігуранти плівок мають залишити посади, а Віктор Янукович піти, принаймні, на дострокові вибори. Так відбулося б в Європі. «Якщо Янукович їх залишить на посаді, то все це злий піарницький сценарій. Він завершиться судом, якому ніхто не повірить. Очищення не відбудеться, і цей злий рок буде висіти над країною далі. Весь світ знає прізвище Гонгадзе. І через прізвище Гонгадзе знає Україну».

Анатолій Гриценко також не вірить у можливість проведення незалежного слідства по справі Георгія Гонгадзе.«Не треба вірити у казки, що прокурор, суддя може сам приймати рішення. Як при Кучмі все відбувалося під тиском, так і зараз ніхто не приймає рішення без команди згори».

Крім того, він додав, що за часів Леоніда Кучми існував парламентський контроль над силовими структурами, якого зараз немає. А згідно з внесеними змінами до Закону про прокуратуру, Президент має право звільняти генерального прокурора на переліку підстав та «іншого». «Інше – це може бути колір краватки, невдалий настрій, що завгодно. Як тільки прокуратура зачепить когось, кого не захоче Президент, генеральний прокурор буде звільнений. І він не може відстоювати право на свою роботу, як попередники».

Аналізуючи, чому влада дала новий поштовх справі Георгія Гонгадзе саме зараз, Анатолій Гриценко припустив, що тут можуть бути мотиви помсти. «Показати, хто в домі хазяїн, прижати Пінчука з його трьома телеканалами, підвисити Литвина. Я вже не кажу про те, щоб відволікти увагу від погіршення життєвих стандартів, невдалих реформ, падіння власного рейтингу».

Втім, Анатолій Гриценко бачить і позитив у притягненні до розслідування колишніх високопосадових осіб. «Те, що зараз екс-Президент Кучма, екс-прем’єр Тимошенко ходять щодня в прокуратуру, означає одну річ. На другий день після інавгурації нового Президента в прокуратуру підуть Янукович, Азаров, Бойко і вся інша команда», - прогнозує Анатолій Гриценко.