БлогиМир

Fitch знизив прогноз по рейтингу США до "негативного"

49

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings переглянуло прогноз кредитного рейтингу США до "негативного", підтвердивши при цьому найвищий кредитний рейтинг країни на рівні ААА, повідомляють американські ЗМІ.

Також агентство переглянуло у бік погіршення прогноз по рейтингу найбільших американських агентств іпотечного кредитування Fannie Mae і Freddie Mac. "Негативний" прогноз по рейтингу означає 50-відсоткову ймовірність його зниження протягом найближчих двох років.

Зниження прогнозу по рейтингу Fannie Mae і Freddie Mac пояснюється їх прямою залежністю від економіки США, зокрема, у питанні фінансування їх операційної діяльності. У зв'язку з цим аналітики Fitch вважали за доцільне привести прогнози по рейтингу цих компаній у відповідність з прогнозом по суверенному рейтингу.

Негативний погляд відображає падіння впевненості Fitch в тому, що тимчасові фіскальні заходи необхідні для сталого місця США у фінансовій сфері і зможуть гарантувати збереження рейтингу ААА в майбутньому. В агентстві просто не впевнені щодо подальшого розвитку економіки США, навіть незважаючи на те, що вона залишається досить сильною.

Нагадаємо, у серпні 2011 року кредитний рейтинг США знизило агентство Standard & Poors з ААА до АА + на тлі кризи з держборгом США, коли Конгрес буквально в останній день прийняв закон про підвищення планки держборгу, без якого найбільша економіка світу могла б допустити технічний дефолт.

Источник

Наши блоги