newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Експерт: обмеження імпорту овочів з ЄС не позначиться на їх ціні

246
Експерт: обмеження імпорту овочів з ЄС не позначиться на їх ціні

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба повідомляє про тимчасову заборону ввозити в Україну з Європейського Союзу деякі види овочів без офіційного документа про проведені дослідження "на бактерії груп кишкової палички".

"Серед цих продуктів картопля, помідори, цибуля, капуста, морква, буряк, огірки, бобові та деякі інші", - йдеться у повідомленні служби.

Офіційний документ, який дозволить ввезення, має бути виданий уповноваженим органом країни-експортера. Інакше – треба проводити аналіз овочів у державних лабораторіях ветеринарної медицини.

Рішення про тимчасове обмеження ухвалили міністерство аграрної політики та продовольства і головна державна інспекція з карантину рослин.

Видео дня

Як зазначено в офіційному повідомленні, у такий спосіб влада хоче запобігти ввезенню "на територію України небезпечних продуктів рослинного походження".

У державній службі з карантину рослин сказали, що невідомо, до якої дати триватиме заборона.

Експерт: обмеження імпорту на ціни не вплине

Директор інформаційної компанії "ПроАгро" Микола Верницький в інтерв’ю Бі-Бі-Сі припустив, що обмеження імпорту навряд чи позначиться на ціні овочів.

Він нагадав, що зараз є сезонна тенденція до здешевлення овочів через те, що, по-перше, з’являються польові овочі українського виробництва, по-друге, зараз дешевше коштує обігрів теплиць.

"З Європи до нас не так вже багато постачалося. Більше постачалося з Молдови, з Туреччини, з Болгарії. З таких найближчих країн, які дають дешевші овочі, ніж Європа. Я гадаю, що ця заборона ніяк не вплине на цінову ситуацію, на ринок взагалі і тим більше не вплине на постачання овочів", - сказав пан Верницький.

Власне виробництво, за словами експерта, без проблем покриває можливе зменшення постачань.

Україна обмежує, Росія дозволяє

На початку червня Україна посилила контроль на кордоні за ввезенням овочів з країн Європейського Союзу. Це сталося після того, як в деяких країнах Євросоюзу зафіксували спалахи заражень бактерією E.coli.

Найбільше постраждала Німеччина, там померло близько півсотні людей. Загальна кількість недужих сягнула кількох тисяч.

Росія заборонила імпорт овочів з країн Європейського Союзу на початку червня.

Нині профільні російські відомства, навпаки, дозволяють імпорт овочів. Йдеться, щоправда, про особливий режим допуску, тобто з підтвердженням безпечності кожної партії овочів. Так, вже дозволили ввозити овочі з шести країн ЄС: Нідерландів, Іспанії, Бельгії, Данії, Чехії та Греції.

Минулого тижня Європейський Союз заборонив до 31 жовтня імпорт всіх видів насіння та бобів з Єгипту, оскільки ймовірним джерелом спалаху заражень E.coli вважають насіння гуньби саме з тієї країни.