Депутати не змогли зустрітися з Тимошенко та Луценком у СІЗО

446
Депутати не змогли зустрітися з Тимошенко та Луценком у СІЗО

Народні депутати від опозиції не змогли зустрітися з Юлією Тимошенко та Юрієм Луценко в Лук'янівському СІЗО. Про це повідомив народний депутат Сергій Соболєв сьогодні журналістам, передала прес-служба "БЮТ-Батьківщина". За його словами, дозвіл на допуск до підсудних повинен надати суду. "Суд відмовив у допуску, хоча зараз в суді вже стадія судових дебатів і Тимошенко не може впливати ні на слідство, ні на свідків", - підкреслив він.

Соболєв назвав такі дії суду неправомірними. На його переконання, перш ніж оголошувати такий довгий перерву суд повинен був розглянути клопотання про зміну запобіжного заходу. Також політик повідомив, що група народних депутатів - Сергій Соболєв, Остап Семерак, Руслан Князевич, Арсеній Яценюк - з дозволу керівництва Лук'янівського СІЗО змогли ознайомитися з умовами утримання громадян.

За словами Сергія Соболєва, "ці умови жахливі". Зокрема, людям не надаються медичні послуги належної якості, годують неякісною їжею, камери переповнені. Крім того, в камерах, розрахованих на дві людини, знаходиться по 5-6 осіб, серед яких є хворі на відкриту форму туберкульозу.

Соболєв повідомив, що опозиція в терміновому порядку буде ініціювати в парламенті прийняття законів, які допоможуть вирішити питання надання належної медичної допомоги людям, які утримуються під вартою. На думку народного депутата, необхідно законодавчо передбачити, щоб до громадян, які перебувають у СІЗО, безперешкодно допускали лікарів, яким вони довіряють, "щоб життя людини не ставилося під загрозу".

Нагадаємо, що лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк і група народних депутатів у вівторок, 13 вересня, хотіли відвідати Київський слідчий ізолятор № 13 з метою перевірки дотримання міжнародних норм, стандартів і прав осіб, які утримуються під вартою.

Источник:Голос
Юлия ТимошенкоЮрий Луценко