newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Азаров допускає введення добровільного переходу на підвищений пенсійний вік

234
Азаров допускає введення добровільного переходу на підвищений пенсійний вік

Прем'єр-міністр України Микола Азаров обдумує варіант поетапного проведення пенсійної реформи і продовження терміну підвищення пенсійного віку до 15 років. Про це він повідомив сьогодні на семінарі з представниками регіональних ЗМІ. «Ось мені останнім часом приходить така думка – поетапно її провести, цю пенсійну реформу», – сказав Азаров.

Він уточнив, що на першому етапі, впродовж 2-3 років, можна дозволити людям добровільно обирати вік виходу на пенсію. «Хочеш виходити з 57 – будь ласка, працюй і в 57 років одержиш відповідні стимули. Не хочеш – будь ласка, держава тебе примушувати не буде, йди на пенсію в 55 і одержуй свою солідарну пенсію, і будь здоровий», – сказав прем'єр-міністр.

Також він зазначив, що підвищення пенсійного віку можна проводити впродовж не 10, а 15 років. «Можна не на 10 років розтягнути, як ми зараз запропонували, – щороку по 0,5 роки збільшувати (термін виходу на пенсію), можна на 15 років розтягнути», – сказав Азаров. При цьому він зазначив, що підвищувати вік виходу на пенсію доведеться у будь-якому разі. «Рано чи пізно нам треба на це йти», – сказав глава уряду.

Видео дня

Проект Закону «Про заходи із законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», автором якого є Кабінет міністрів України, було обнародувано на сайті Верховної Ради України в грудні 2010 року. 18 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що законопроект про пенсійну реформу не готовий до розгляду у Верховній Раді. Глава держави відзначив, що перш ніж розглядати законопроект про пенсійну реформу в парламенті, необхідно провести роз'яснювальну роботу положень закону серед громадян.

Для отримання чергового траншу кредиту МВФ Україна мала ухвалити закон про реалізацію пенсійної реформи до кінця березня 2011 року. Зокрема, Україна взяла зобов'язання перед МВФ поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років – на 6 місяців щорічно, починаючи з 2010 року.Сергій Тігіпко прогнозував, що питання про пенсійну реформу буде винесено на розгляд Верховної Ради України наприкінці травня – початку червня.