УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Шлапак: без втручання Президента місцеве самоврядування зникне

417
Шлапак: без втручання Президента місцеве самоврядування зникне

На нинішньому етапі органи місцевого самоврядування, дійсно, потребують реальних механізмів захисту від бажання парламентарів обмежити їх у правах. Про це зазначила Алла Шлапак у середу 24 квітня в ефірі радіо "Голос Києва", коментуючи проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, який нещодавно був презентований у Києві.

Видео дня

"На жаль, сьогодні попри ініціативу Президента щодо розвитку та підтримки місцевого самоврядування, мають місце факти того, як Парламент ухвалює закони, котрі позбавляють місцеву громаду права приймати необхідні рішення в інтересах людей. Як приклад – маємо закон щодо реформування медичної галузі", - зазначає Алла Шлапак.

За її словами, сьогодні саме органи місцевого самоврядування тісно взаємодіють з людьми, чого, на жаль, не можна сказати про центральну владу.

"Протягом 8 років, відколи я є депутатом Київради, за моєї ініціативи було підготовлено не один десяток Рішень Київради щодо необхідності внесення змін до тих чи інших законодавчих актів, які торкаються і повноважень місцевого самоврядування, і повсякденного життя пересічних громадян. На превеликий жаль, більшість з них не отримали зворотної реакції і "загубились" у шухлядах високих чиновників, - говорить політик. - Місцеве самоврядування сьогодні є містком, який пов’язує народ України з органами центральної влади. Проте цей міст практично повністю зруйнований до фундаменту".

Політик висловила сподівання, що усні завіряння від Адміністрації Президента будуть реалізовані у реальних діях. "Ми почули, що у Глави Держави є бажання підтримувати і розвивати місцеве самоврядування. А тому, хочеться, щоб це була реальна робота. Щоб місцеве самоврядування і в м.Києві як столиці, і в цілому по Україні відродилося. І головне, щоб позиція Президента і його невід’ємне право ветувати ті чи інші закони, стало реальним механізмом захисту місцевого самоврядування", - зазначила Алла Шлапак.