Шлапак про медреформу: Платних послуг не буде і лікарів не звільнятимуть

11

Поширення медреформи на весь Київ обов’язково супроводжуватиметься широким громадським обговоренням. Про це зазначила Голова Постійної Комісії Київради з питань гуманітарної політики Алла Шлапак під час он-лайн конференції, що відбулася в прес-центрі "Сегодня Мультимедиа".

За словами політика, сьогодні дуже важливо грамотно роз’яснити суть реформи як пацієнтам, так і медикам, оскільки, наразі, її впровадження супроводжується низкою негативних "міфів": начебто ліквідовуються медичні заклади, а їхні приміщення та майно будуть передані приватним структурам або перепрофільовані, також ширяться чутки про те, що медперсонал будуть скорочувати, і що нібито шляхом реформи хочуть ввести платні послуги.

"По-перше, реформування первинної ланки медицини не передбачає закриття чи зміни основного профілю діяльності жодного медзакладу. Ті, хто поширює подібні плітки – нехай уважно читають закон – там цього не допускається. Крім того, кожне з 26 Рішень Київради, які були ухваленні на останньому пленарному засіданні, містить пункт, яким накладено мораторій на відчуження майна, зміну профілю діяльності та ліквідацію колишніх поліклінік, які юридично переорганізовуються в Центри первинної медико-санітарної допомоги. Навпаки, мережа медичних закладів розширюється, як і спектр послуг, які вони надаватимуть", - пояснює Алла Шлапак.

По-друге, як підкреслює Голова гуманітарної комісії, на сьогодні в Україні та світі існує колосальний дефіцит лікарських кадрів, численні вакансії не вдається заповнити навіть шляхом впровадження спеціальних заохочувальних програм, тому говорити про те, що медиків будуть скорочувати в зв’язку з реформуванням галузі – нонсенс. "Говорити про звільнення медичних кадрів – некоректно на будь-якому рівні. Нам потрібно активізувати і розробити нові програми та проекти, які б стимулювали лікарів залишатися у цій сфері зайнятості, більш того – залишатися в Україні", - зазначає Алла Шлапак.

І, по-третє, депутат вкотре заспокоює киян в тому, що реформа первинної ланки медицини абсолютно не повинна ототожнюватися із впровадженням платних послуг. "Перш за все, у нас існує Конституційна норма, яка гарантує безкоштовне отримання меддопомоги. Окрім того, закон про реформу чітко регламентує, що поліклініки реорганізовуються у некомерційні установи або підприємства, діяльність яких не передбачає отримання прибутку", - зазначає Алла Шлапак.

На переконання політика, дієвим інструментом, здатним розвіяти згадані "міфи" та невиправдані забобони, має стати широке громадське обговорення медреформи, яка відтепер поширюється на усі 10 районів столиці. "Такі громадські обговорення повинні відбутися на базі кожної поліклініки за участю персоналу, управлінського складу, та безумовно, пацієнтів", - зауважує Алла Шлапак.

Разом із тим, вона акцентує увагу на тому, що подальше впровадження реформування медичної сфери потребує обов’язкового врегулювання виявлених прогалин на законодавчому рівні. "Однозначно зміни потрібні в законі про реформування, і столиця направила свої пропозиції з цього приводу. Але, крім того, у розпорядження Києва має бути повернутий його фінансовий потенціал, для того, щоб місцева влада могла вчасно і ефективно реагувати на виклики сьогодення, які пов’язанні з життям мегаполісу", - наголошує Алла Шлапак.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Персона:

Наши блоги

Последние новости