newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

США відправили до берегів Ірану вже третю авіаносну групу

846
США відправили до берегів Ірану вже третю авіаносну групу

США направили в Аравійське море, яке омиває Іран, вже третю авіаносну ударну групу військово-морських сил на чолі з багатоцільовим атомним авіаносцем "Авраам Лінкольн". "Авраам Лінкольн" у супроводі ракетного крейсера "Мис святого Георгія" і двох ракетних есмінців "Момсен" і "Стерретт" 10 січня вийшов з таїландського порту Лаем Чабанг.

Видео дня

В американському флоті повідомили, що головним завданням нової групи буде "надання підтримки діям союзників в зоні дії П'ятого оперативного флоту ВМС США". Раніше цього тижня в Індійський океан увійшла авіаносна ударна група на чолі з атомним авіаносцем "Карл Вінсон", яка також направляється в Аравійське море.

Там же вже перебуває авіаносець "Джон Стенніс" разом з кораблями бойової охорони, який у грудні минулого року вийшов з Перської затоки через Ормузьку протоку. Офіційно група надає авіапідтримку військам НАТО в Афганістані та займається забезпеченням безпеки судноплавства в регіоні, розташованому в безпосередній близькості від іранських берегів. Як відомо, Іран раніше погрожував перекрити Ормузьку протоку в разі, якщо Захід за допомогою санкцій спробує заблокувати експорт іранської нафти. США на це відповіли, що не допустять перекриття найважливішого торгового шляху.