newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Українські виробники займаються фальсифікаціями щодо класифікації продуктів харчування

210
Українські виробники займаються фальсифікаціями щодо класифікації продуктів харчування

Відповідно до українського законодавства, сири, які насправді є "сирним продуктом", мають містити відповідний підпис.

Видео дня

Виробники чи торгові мережі, які цього не роблять, – вдаються до фальсифікації. Про це сказав голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Іван Бісюк.

"На полицях дуже багато сирного продукту. І відтак повинен бути серйозний контроль за тим, що продається на полицях українських магазинів. Згідно із законодавством, він повинен бути підписаний", - зазначив Бісюк.

Він зауважив, що коли виробники або торгові мережі не підписують назви "сирний продукт", а не "сир" або "спред", чи "масло", це є фальсифікацією.

Водночас, президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса наголосив, що велика кількість сирного продукту на полицях українських магазинів зумовлена низькою платоспроможністю українського покупця.

"Коли кінцевий споживач приходить до магазину, то він орієнтується, перш за все, не на те, що написано на продукті, не на якість, а на ціну", - зазначив експерт.

Також він наголосив, що, за даними асоціації, саме торгові мережі, а не виробники, пишуть виключно назву "сир" без жодної примітки, що це таке.

"Слово "сирний продукт" просто забувають написати", - зауважив Ліссітса.