Янукович повинен перебрати найголовніший талант Тимошенко

Янукович повинен перебрати найголовніший талант Тимошенко

Найважливішим напрямком діяльності Віктора Януковича має стати піар. Адже саме на цьому ринку професійно спеціалізується опозиціонер №1 Юлія Тимошенко. У неї відтепер буде достатньо часу для того, аби розігріти інформаційне поле до потрібного їй градусу. Якщо команда нового президента не зможе так само ефективно відбиватися, то матиме серйозні проблеми не лише з рейтингами, але й сприйняттям виборцями їхнього курсу загалом.

Видео дня

Протягом цього тижня чимало медій транслювали цитату Юлії Володимирівні про високі соціальні стандарти в Україні. «І я вважаю, що головний підсумок урядування нашої команди, він в тому, що в той час, коли світова криза розривала світ, захлиснула кожну країну, ми захистили Україну від фінансового колапсу, від руйнації ключових галузей, ми захистили Україну від повного розпаду фінансово-економічного сектору. (Оплески).

І при цьому ми зберегли соціальні стандарти, незважаючи на те, що більшість країн світу їх зменшувала. А крім того ми ці соціальні стандарти чітко сплатили», - заявила Юлія Тимошенко з трибуни ВР напередодні відставки.

Радіо та телевізійні новини, Інтернет та місцева преса (очевидно, не без сприяння рекламних агенцій) активно розтиражували новину, правдивість якої викликає дуже великі сумніви. Адже Україна - рекордсмен світу за рівнем падіння ВВП та девальвації грошової одиниці. Коли уряди інших країн дещо знизили соціальні виплати, то реальні доходи українських громадян впали удвічі (якщо коректно порахувати падіння курсу гривні та зростання цін). Щоправда, номінально доходи залишилися на тому ж рівні, але говорити про збереження соціальних стандартів – це популістичний цинізм. І у випадку з Тимошенко – абсолютно безкарний, оскільки її опоненти не володіють технологіями масових комунікацій, що можна наочно показати на прикладі цього ж таки тижня.

Віктор Янукович зробив у Брюсселі важливу заяву: протягом найближчого року Україна матиме безвізовий режим з ЄС. За своїм значенням ця обіцянка претендує на національну сенсацію, бо може кардинально вплинути на долю приблизно половини країни, насамперед Правобережної, досить охочої до гастарбайтерства. Але команда президента так і не змогли розігнати цієї новини по інформаційному простору, натомість набагато активніше розійшлося повідомлення про те, що президент України переплутав Північну Осетію з Південною, а Сербію з Чорногорією.

Крім того, минулого тижня пролунало ще декілька значимих для країни повідомлень, котрі дисонують з проросійським стереотипом про Януковича. По-перше, заступник глави секретаріату Ірина Акімова заперечила заяви кремлівських чиновників про можливість вступу України в єдиний митний союз РФ, по-друге, речники ПР оголосили про необхідність заморозити на 5 років розгляд питань, що розколюють суспільство, в тому числі – й надання якогось особливого статусу російській мові.

Фактично, події поточного тижня дають підстави для висновків, що Віктор Янукович інакше будуватиме свої стосунки з РФ та Європою, ніж то передбачала у своїх виборчих виступах Юлія Тимошенко. Але країна про це ще не дізналася. Їй тим часом розказують про збереження соціальних стандартів у період правління Юлії Володимирівни. Бо Тимошенко вміє обертати поразки на перемоги, а Янукович ще не освоїв мистецтво користатися з власних здобутків. Якщо така інформаційна диспропорція існуватиме і надалі, то технологи Тимошенко доволі швидко намалюють свій образ того, що відбувається в крані.

Тому з усіх мистецтв державного управління для партії влади має стати паблік рілейшнз. Інакше, Юлія Володимирівна в опозиції затримається ненадовго.