newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

22% українців прагнуть об'днання з Росією

243
22% українців прагнуть об'днання з Росією

Протягом 4-13 січня 2010 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки "Ставлення населення України і Росії одне до одного".

Видео дня

Ставлення в Україні до Росії як і раніше, є майже повністю позитивним. Так, за даними останнього опитування КМІС, 93% опитаних добре ставляться до Росії, і лише 4% - погано.

Позитивне ставлення населення Росії до України поступово відновлюється і до теперішнього часу досягло рівня липня 2008. Про це свідчать дані опитувань Левада-Центру (Москва). Так, 52% опитаних росіян добре ставляться до України, 37% - погано, 11% - не визначились.

Невеличка частка наших громадян (8%) вважають, що між Україною та Росією мають бути такі ж відносини, як з іншими державами – із закритими кордонами, візами і митницями. Переважна більшість опитаних (66%) вважають, що Росія та Україна мають бути незалежними, але дружніми державами, з кордонами без віз і митниць. І лише 22% українців вважають, що Україна і Росія мають об‘єднатися в одну державу.

В Росії більше половини опитаних (55%) вважають, що Росія та Україна повинні бути незалежними, але дружніми державами, з кордонами без віз і митниць. Цікаво, що на відміну від українців росіяни менше схиляються до об‘єднання з Україною в одну державу (14%).

57% вважають більш демократичною Росію і лише 8% - Україну; 19% вважають обидві країни однаково недемократичними.

Методом інтерв'ю опитано 2040 респондентів, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років, пише Gazeta.ua.