newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Срібні копійки можуть зникнути

189
Срібні копійки можуть зникнути

Карбування дрібних монет економічно невигідне: виробництво однієї копійки коштує 16 копійок. У Національному банку України вважають, що дрібні монети слід виводити з обігу.

Видео дня

"При витратах на карбування 16 копійок вводиться в обіг всього 1 копійка, і втрати держави складають один до 16", - нарікає розробник перших пам'ятних монет України Володимир Левченко.

Монетний двір України щорічно карбує від п'ятисот мільйонів до мільярда штук розмінних монет. Точніша інформація конфіденційна, вартість карбування - засекречена.

У Нацбанку погоджуються, що номінал в одну, дві і навіть п'ять копійок потрібно виводити з обороту. Наприклад, Білорусь або Швеція від розмінної монети відмовилися.

Проте вилучити з обороту копійки можуть тільки уряд і Верховна Рада.

У магазинах і громадському транспорті дрібницю приймають з невдоволенням. Наші монети вивозяться за кордон як металобрухт, для біжутерії або навіть переплавки, - розповів Володимир Левченко.

Копійка не лише знецінилася, вона втратила пошану українців. Зневагу психологи пояснюють українським менталітетом, українці, мовляв, ігнорують дрібні гроші і відразу прагнуть до великих, повідомляє ТСН.