newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Одеські пляжі втратили 40% території

252
Одеські пляжі втратили 40% території

Шторми нинішньої зими змили одеські пляжі більш ніж на 40%. Це видно неозброєним оком, якщо спуститися до берега моря в районі Фонтану або Лузановки.

Видео дня

Активіст громадської екологічної організації "Чисте місто" Дмитро Каранфілов б'є тривогу: "Не дивлячись на те, що міська влада минулого року провела намивку пляжів, велику частину піску вже знесло в море. Площа пляжів скоротилася майже наполовину. Наприклад, на 9-ій і 11-ій станції Великого Фонтану територія практично знищена. Якщо не провести намиву пляжів, влітку відпочивальникам буде ніде загорати".

На його думку, розмив піщаних пляжів може спровокувати екологічну катастрофу: "Із-за піску відбувається обміління акваторії, піском заносить хвилеломи, де мешкають мідії, які чистять воду. Якщо вони зникнуть, влітку вода не очищатиметься підводною фауною".

Начальник управління інженерного захисту міста і розвитку узбережжя Володимир Соколов вважає, що стан пляжів цілком задовільний. "Судити про це взимку - смішити людей. Сьогодні пляжу немає, а завтра море може відступити, і його стане ще більше", - сказав він.

За словами чиновника, бережнозакріпні роботи проведуть не раніше квітня, як тільки море небагато заспокоїться, повідомляє газета "Сьогодні".