Бродський просить звільнити голову Держфінпослуг

441
Бродський просить звільнити голову Держфінпослуг

Голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський звертається до Президента України Віктора Януковича і Прем’єр-міністра Миколи Азарова з пропозицією звільнити Василя Волгу з посади голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг.

Видео дня

«Діяльність цієї людини на чолі Держфінпослуг зарегульовує український бізнес так, як в старі корупційні часи, – зазначає Михайло Бродський. – Всупереч політичній волі Президента і Уряду України з дерегуляції бізнесу та створення прозорих умов для підприємницької діяльності, Василь Волга спрямовує зусилля свого відомства на розробку нових бюрократичних бар’єрів і антиконкурентних процедур, що суттєво обмежує підприємницьку ініціативу».

Голова Держкомпідприємництва констатує, що понад третини запропонованих Держфінпослуг регуляторних ініціатив суперечать чинному законодавству або вводять додаткові та економічно необґрунтовані обмеження діяльності ринків фінансових послуг.

«На жаль, йдеться не про поодинокі помилки, – вважає Михайло Бродський. – Це системні намагання посилити і без того надмірний регуляторний влив на ринку небанківських фінансових послуг. Зокрема, Василь Волга ініціював запровадження для фінансових установ нового обов’язкового спеціального регуляторного збору за здійснення уповноваженим органом регулювання і нагляду за їхньою діяльністю. Попри неодноразові звернення та доручення урядового комітету з економічної політики врегулювати спірні питання, він блокував ліквідацію штучної монополії на ринку актуарних розрахунків для страхових компаній – в результаті чого на ринку залишаються працювати 7 актуаріїв, за потреби в 150-200 фахівців. Нарешті, Держфінпослуг під керівництвом Василя Волги запропонував створити нового монополіста - єдиного державного страхового агента з медичного страхування іноземців. Тільки жорстка публічна протидія такому кроку змусила Василя Волгу відкликати свій проект постанови. Аналогічних прикладів можна навести десятки».Михайло Бродський переконаний, що такими діями голови Держфінпослуг девальвуються реальні позитивні кроки урядової команди і Президента України з дерегуляції підприємницької діяльності і створення цивілізованих умов ведення бізнесу в Україні. «Якщо посадовець такого високого рангу не просто ігнорує позицію уряду, а діє прямо всупереч дорученням керівництва держави і інтересам підприємців – він має бути просто звільнений і не ганьбити діючу управлінську команду», – заявив Михайло Бродський.