newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Білорусь обговорить визнання Пд. Осетії і Абхазії

147
Білорусь обговорить визнання Пд. Осетії і Абхазії

Парламент Білорусі розглядатиме питання про визнання Мінськом Південної Осетії та Абхазії в жовтні, заявив президент Олександр Лукашенко в інтерв'ю литовській газеті Lietuvos rytas.

Видео дня

Відповідаючи на запитання журналіста газети про те, чи послідує він прикладу президента Венесуели Уго Чавеса, який заявив у Москві про визнання Абхазії та Південної Осетії, Лукашенко відповів, що на Білорусь ніхто тиснути не може, і те, що заявив Чавес - це його справа.

"Він має на це право і, напевно, до цього готовий. Від нас ніхто нічого вимагати не може. Ми не визнаємо ніякого тиску, навіть тоді, коли це робить братська країна", - цитує газета слова Лукашенка.

Білоруський президент заззначив, що тиснути на нього марно, тому ніхто на нього не тисне і нічого не вимагає.

"Час покаже, як розвиватимуться події. На початку жовтня на сесію збереться новий парламент, обговорить, тоді й видно буде", - сказав глава Білорусі.

Він підкреслив, що його особиста думка формується думкою білоруського народу, а поки він не має в своєму розпорядженні результатів опитувань на цю тему.

"Думка парламенту і думка народу визначать моє рішення", - сказав Лукашенко.

У той же час він визнав, що, "якщо дивитися на це по-людськи, ми вже давно повинні були підтримати в цьому питанні Росію".

"Росію нам не замінить ні Литва, ні Євросоюз ", - сказав Лукашенко.

У свою чергу, джерело в парламенті Білорусі заявило, що поки що про конкретну дату розгляду питання про визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії говорити рано, пише "Новинар".

"Сесія відкриється 2 жовтня. Можливо, на майбутній сесії буде внесено це питання на розгляд", - не виключило джерело.

"У цей час депутати профільної комісії працюють в округах, вивчають думку громадян країни. Питання визнання незалежності цих двох республік є дуже делікатним і гострим як для нас, так і для Абхазії та Південної Осетії", - підкреслив депутат.

"Чогось надзвичайного в цьому питанні бути не повинно. Рішення з цього питання повинне бути продуманим і зваженим", - заявив він.