newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

НБУ заборонять пхати носа в комерційні банки

159
НБУ заборонять пхати носа в комерційні банки

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) ініціює передачу їй від Національного банку України функцій банківського нагляду.

Видео дня

Про це заявив голова Держфінпослуг Віктор Суслов.

За його словами, комісія вже розробила відповідний законопроект із цього приводу. «Законопроектом пропонується відокремити нагляд за комерційними банками від Національного банку, об`єднати його з Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг. Центральний банк має бути лише органом монетарного регулювання. Центральний банк не повинен здійснювати нагляд за конкретними комерційними банками», – сказав Суслов.

Він пояснив, що при поєднанні Нацбанком функцій емісійного центру, органу грошово-кредитної політики і органу нагляду за комерційними банками об`єктивно виникає конфлікт інтересів, тому що є можливість замість налагодження чіткої системи нагляду, контролю платоспроможності, виконання нормативів видавати фінансові кредити комерційним банкам, прикриваючи тим самим помилки в регулюванні банківського сектора.

За словами Суслова, законопроектом пропонується залишити за Нацбанком також функції валютного регулювання, при цьому передавши систему реєстрації комерційних банків у ведення комісії.

Керівник Держфінпослуг запевнив, що ініціатива узгоджена з урядом, а з народними депутатами ведуться переговори про підтримку проекту в сесійному залі Верховної Ради, пише УНІАН.

Суслов сподівається, що до кінця цього місяця законопроект буде схвалено Кабінетом Міністрів України і передано до парламенту.