newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

СП оптимістично очікує прямих поставок газу з Туркменістану

192
СП оптимістично очікує прямих поставок газу з Туркменістану

У Секретаріаті Президента з оптимізмом дивляться на можливість відновлення прямих поставок туркменського газу в Україну.

Видео дня

Про це повідомив представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Він також розповів, що вчора напередодні зустрічі президентів України та Туркменістану Віктора Ющенка і Гурбангули Бердимухамедова відбулись переговори на рівні фахівців міністерств та відомств.

Соколовський зазначив, що підсумки цих переговорів дають йому підстави для оптимізму в питанні відновлення прямих поставок туркменського газу.

За словами Соколовського, він залишається оптимістом, і в нього склалося враження, що Туркменістан готовий почати діалог про відновлення прямих поставок.

Він також нагадав позицію Президента Ющенка, яка полягає в тому, що Україна зацікавлена у відновленні таких поставок за умови врахування інтересів всіх третіх сторін – країн-транзитерів газу.

При цьому Соколовський зауважив, що в ході переговорів з туркменською стороною розглядався також «російський фактор». Він висловив думку, що на сьогодні існує декілька варіантів вирішення питання транзиту туркменського газу через Росію на взаємовигідних умовах, пише УНІАН.

Крім того, Соколовський зазначив, що туркменська сторона сьогодні досить уважно вивчає можливості розвитку своєї транспортної інфраструктури для експорту газу за новими маршрутами.