newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Винними у смерті Гонгадзе зроблять мертвих

249
Винними у смерті Гонгадзе зроблять мертвих

Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко підозрює, що відбуваються серйозні маніпуляції зі свідченнями затриманого екс-генерала міліції Олексія Пукача.

Видео дня

Вона вважає, що врешті винними у вбивстві Георгія Гонгадзе можуть зробити вже покійних фігурантів справи, наприклад екс-міністра МВС Кравченка.

«Я маю підозри, що відбуваються серйозні маніпуляції зі свідченнями Пукача», – сказала Теличенко.

«Вже наступного дня після його затримання, заступник прокурора, заступник голови СБУ та Президент розповіли нам про те, що затриманий Пукач співпрацює зі слідством, був допитаний, відмовившись від адвоката, та назвав прізвища замовників. На моє зауваження про те, що допит обвинуваченого без адвоката – порушення КПК України, адже одна з інкримінованих йому статей КК України передбачає зокрема й максимальне покарання – довічне ув’язнення, ГПУ заявила, що допиту не було. Чи це означає, що ГПУ дезінформувала і Президента, й суспільство, неправдиво вказавши про те, що Пукача було допитано та він співпрацює зі слідством? Чи це був не допит, а переговори з Пукачем?», – обгрунтувала вона.

На думку адвоката, заяви генпрокурора Олександра Медведика про те, що Пукач «активно співпрацює з органами слідства», але «замовників досі не встановлено» свідчать про те, що хтось когось водить за носа – Пукач слідчих чи ГПУ потерпілих або ж про неспроможність слідства, пише "Телекритика".

Теличенко переконана, при наявності політичної волі, в Україні є слідчі, які змогли б встановити та довести вину замовників вбивства Гонгадзе, зокрема беручи до уваги, що О.Пукач, якого слідчі неодноразово називали ланкою між замовниками та виконавцями, вже під вартою.

На запитання, як ви оцінюєте імовірність того, що врешті винними зроблять вже покійних фігурантів, наприклад екс-міністра МВС Кравченка, адвокат відповіла: «Схоже, що саме на це зараз і націлене слідство».