newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Гривня приречена на падіння

186
Гривня приречена на падіння

Падіння національної валюти, яке спостерігалося минулого тижня, може продовжитися, прогнозує Олексій Савченко, начальник казначейського управління ПУМБ.

Видео дня

За словами експерта цьому сприяють заяви національного банку.

Так, у понеділок, 13 липня, міжбанківський ринок був відкрився показниками 7,75 грн за долар, а вже до п'ятницю опустився до 7,9-8,0 грн за долар США. Підвищення безготівкового курсу привело до подорожчання долара в обмінниках, говорить Савченко.

При цьому слід зазначити, що ціна долара в східних регіонах вища, ніж, в центральних. «Так або інакше, рух вгору має системний характер», - стверджує аналітик.

Крім того, Савченко вважає, що на девальвацію вплинув «прихований» попит на валюту, який завжди був. Природно, у зв'язку з тим, що ринок "пішов вниз" і досяг відмітки 7,6 грн за долар, багато хто подумав, що падіння буде ще глибшим.

"Коли ми зупинилися на показнику в 7,6 грн за долар, і це задовольняло інтерес покупців, ринок, безумовно, прореагував зростанням", - відзначив Савченко.

Аналітик підкреслює, що невеликі об'єми українського ринку і менш активна робота його операторів в літній сезон сприяли хаотичному зростанню наявного ринку, - пише SV Development.

"Всі ми пережили девальвацію осегі і зими, у всіх в пам'яті свіжі коливання в 1 грн протягом одного дня. Тому ті, хто замислювався про покупку валюти раніше, зараз почали судорожно це робити, тим самим "штовхаючи" ринок ще далі. Якщо на початку тижня Нацбанк продавав валюту, то в кінці тижня проведення аукціонів дозволяло йому не виходити з продажами. Природно, це також не мало позитивного впливу на ринок", - відзначив Савченко.

Слід зазначити, що минулого тижня спостерігалося падіння гривні на11 копійок. При цьому Нацбанк називає причиною падіння гривні в змові групи банків.