Росія винна Україні мільярди доларів

168
Росія винна Україні мільярди доларів

У разі повернення Росією української частки золотовалютних резервів колишнього СРСР, то їх суми вистачить на проплату російського газу впродовж 100 років.

Видео дня

Таку заяву зробив лідер Української народної партії Юрій Костенко.

Про це політик заявив у відповідь на пропозицію міністра фінансів РФ Олексія Кудріна сплатити борги НАК «Нафтогаз» за рахунок українських золотовалютних резервів.

«Росія підраховує золотовалютні запаси в українській кишені, в той час, як її борги перед Україною сягають сотень мільярдів доларів», - відзначає Костенко.

Він нагадав, що «відповідно до Договору про правонаступництво щодо державного боргу і активів колишнього СРСР, який було підписано 4 грудня 1991 року в Москві, частка України з врахованих радянських активів повинна була б складати 16,37%».

«Росія офіційно повідомила про 110 млрд доларів активів на момент розпаду СРСР, тоді як лише об'єм радянського майна за кордоном обчислюється сумою, більш ніж в 400 млрд доларів», - повідомив лідер УНП.

Крім того, Костенко відзначає, що у разі доречніших і справедливіших для України переговорів про розподіл майна СРСР, країна могла б розраховувати і на долю Алмазного і Резервного фондів, з мільярдних інвестицій і кредитів СРСР за кордоном, повідомляє Вовремя.info.

«Якщо до боргів з активів СРСР додати вартість національних цінностей, які РФ за 18 років так і не повернула Україні, незважаючи на двосторонні документи, 132 млрд доларів внесків вкладників Ощадбанку СРСР, мільярдні компенсації за вивезені ядерні заряди, то російський борг збільшиться в сотні разів», - відзначає лідер УНП.

«Проте українська влада, яка є проросійською за менталітетом, не тільки не вимагає повернути Україні російські борги, а дотує Росію за рахунок фактично безоплатного перебування ЧФ РФ в Криму і сміхотворно низьких ставок транзиту і зберігання російського газу» - відзначає Костенко.