Українські заробітчани не поспішають повертатися додому

237
Українські заробітчани не поспішають повертатися додому

Українські заробітчани Італії повертатися додому не поспішають, хоча у багатьох і зменшилася зарплатня. А дехто через кризу навіть збільшує фінансову допомогу родичам, які залишилися в Україні.  

Видео дня

Дослідження, проведене соціологами Християнського товариства українців в Італії, підтвердило дані про структуру української імміграції до цієї країни:  переважно  це жінки з західних областей України, що працюють тут як покоївки або доглядальниці. Вони живуть на Апеннінах у середньому понад сім років. Всі опитані відповіли, що знають про світову економічну кризу, а дві третини відчувають на собі її наслідки. Водночас серед їх родичів, що залишились в Україні, вплив кризи на собі відчули 93 відсотки. Саме тому приблизно третина  заробітчан стала передавати більше грошей в Україну.

Серед основних наслідків кризи українці Італії назвали зменшення купівельної спроможності (44,8%), зменшення зарплатні (21,9%), втрату роботи (14,3%) та складності з виплатами за взятими кредитами (11,4%).

Як повідомляє "Німецька Хвиля", незважаючи на це, 77 відсотків трудових мігрантів відповіли, що криза не змусить їх повернутися в Україну. А серед тих 19 відсотків, які планують повернення, переважають пенсіонери та нелегали, які не можуть легалізуватися, зазначають фахівці.

Водночас на питання „Чи відчуваєте ви за кордоном підтримку Української держави?” 95 відсотків респондентів відповіло „ні, не відчуваю”.