Україна "віддячила" чехам за меддовідки

168
Україна 'віддячила' чехам за меддовідки

Україна ввела для громадян Чехії, які бажають отримати довгострокову українську візу, необхідність надання довідок про відсутність інфекційних захворювань з 1 липня.

Видео дня

"Починаючи з 1 липня, українська сторона буде вимагати від громадян Чехії, які хочуть оформити довгострокові візи для в'їзду на територію України, - вони повинні надавати сертифікати, документи, аналогічні тим, які вони (Чехія) ввели щодо українських громадян", -- заявив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв.

За його словами, відповідну ноту було направлено чеській стороні 19 червня.

Він висловив надію, що ця нота посприяє ухваленню Чехією рішення про скасування додаткових вимоги для отримання віз українцями.

Як повідомлялося, 27 травня стало відомо, що Чехія з 1 червня при оформленні довготермінових віз (на термін понад 90 днів) для громадян України вимагатиме надання медичної довідки про відсутність захворювань СНІДом, туберкульозом та сифілісом. Причому довідка повинна бути перекладена чеською мовою та офіційно засвідчена.

У відповідь МЗС України заявило, що опрацьовує схему адекватної відповіді на рішення Чехії про надання українцями додаткових документів для отримання чеських віз.