newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Росія готується до захоплення України?

180
Росія готується до захоплення України?

Екс-посол України в США Юрій Щербак заявив про те, що в Росії виношуються плани по захопленню територій України.

Щербак відзначив, що для цього вже готують громадську думку як в Росії так і на Заході. Наприклад, в РФ активно використовують тезу про те, що Україна є "неспроможною державою".

"Агресивні розмови щодо України і можливого розділу її території наполегливо ведуться затуліними (перший заступник голови комітету Держдуми РФ у зв'язках зі співвітчизниками, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін, якому у минулому тричі був заборонений в'їзд до України), прохановими (письменник і публіцист Олександр Проханов), дугіними (політолог, голова "Євразійського комітету" Олександр Дугін) і іншою публікою, нав'язуються російському суспільству як геополітична даність: так колись російські більшовики з фантастичних пропагандистських гасел формували криваву дійсність", – заявив дипломат.

Видео дня

Крім того, Щербак заявив про те, що для російських політичних кругів роздроблена України – абсолютно серйозний проект.

Він упевнений, що ідея розпаду України на частини цілком серйозно опрацьовується на різних рівнях влади в Росії, пишуть Подробности з посиланням на газету «День».

"Немає сумніву, що ідея про "десуверенізацію" України, її "некеровану територію", "розпад" на частини цілком серйозно опрацьовується на різних рівнях політичного, військового і розвідувального керівництва РФ: великі і малі російські начальники не забули, що викрикував їх вождь на бухарестському саміті 2007 року в хвилину гнівного одкровення: "Україна – це не держава! Що таке Україна? Одна частина її – це Східна Європа, а інша – і дуже велика – дарована нами!" – відзначив екс-посол України.