newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Світовий банк виділить $400 млн на ремонт українських доріг

264
Світовий банк виділить $400 млн на ремонт українських доріг

Світовий банк розпочав в Україні впровадження проекту з покращення автошляхів та безпеки руху. Його вартість складає 400 млн. доларів. Ці гроші планують використати на реконструкцію доріг до Євро-2012.

За рахунок виділених коштів Україна планує відремонтувати 120 км. автомагістралі «Київ-Харків-Должанський», а також підвищити безпеку руху на всій мережі українських автошляхів.

«Цей рік підготовчий. 2010 - 2011 – будуть вестися безпосередньо ремонтні роботи. До Євро-2012 ми плануємо здати цю ділянку» - розповідає голова «Укравтодору» Вадим Гуржос.

Гуржос сподівається, що парламент ще до канікул ратифікує угоду зі Світовим банком.

Видео дня

Директор Світового банку у справах України, Білорусії та Молдови  Мартін Райзер вважає, що реконструкція важливих українських магістралей допоможе країні зробити транспортну інфраструктуру конкурентоспроможною.

Аби українці не «закатали 400 млн. доларів в асфальт» Світовий банк передбачив міжнародний аудит, співпрацю незалежних європейських інженерів та жорсткий контроль за виділеними коштами.

«Показником виконаних робіт буде покращення автошляхів. Це кожен зможе перевірити. Саме це продемонструє, чи ефективно були використані кошти»,- каже Райзер.

Втім, як повідомляє "Німецька Хвиля", побоювання у Світового банку щодо корупції в Україні є. Тому в двосторонній угоді чітко виписаний механізм контролю за ремонтом доріг недержавними організаціями, які можуть оскаржити якість реконструкції автошляхів.

Натомість в «Украавтодорі» відразу попереджують, яке б якісне покриття не було, кожні три роки воно має лататися, а кожні 12 років автошляхи потрібно капітально ремонтувати.