newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Заява 80-річної бабці

186
Заява 80-річної бабці

Заява датована 18 травня цього року і стосується референдуму в Шевченківському районі. Її зареєстрували, а сам факт всі проковтнули, нічого не зрозумівши. Даремно, в ній досить багато цікавого.

Заяву до ТВК написала Долгорукова Ніна Іллівна, 1930 року народження. Дату народження вказую свідомо. Без цього не зрозуміти, чому так вражає цей текст на одну машинописну сторінку.

Документ кликабелен.

Пенсіонерка і юрист

По-перше, це заява «Про визнання недійсними результатів Шевченківського районного у місті Києві (місцевого) консультативного референдуму 17 травня 2009 року». По-друге, юридично підкована пенсіонерка вражає професійним стилем викладення фактів і енергією, яку вона витратила на перевірку результатів референдуму. Як приклад, прошу оцінити другий абзац заяви: «17 травня 2009 року мною були виявлені факти проведення агітації, спрямованої на спонукання громадян не брати участі у референдумі. Зазначені порушення Закону України «Про всеукраїнський та місцевий референдуми » відбувалися на дільницях: № 49; № 60; № 74; №76; № 77; № 88; № 89; № 92; № 95; № 96; №97.» Непогано для жінки 1930 року народження, тут і молоді не впораються. Тим більше, що враховуючи викладене, пані, керуючись, дослівно: «ст. 8, п.п. 8, 10 ч.1, ст. 28, ч. 6 ст. 41 Закону України «Про всеукраїнський та місцевий референдуми» просить витребувати у дільничних виборчих комісій акти та долучити до заяви.

Видео дня

Нижче додається копія паспорта заявниці та стоїть дата: 18 травня 2009 року і її підпис. А кажуть, що пенсіонери тільки і можуть, що спогадами жити. Вони ще, виявляється демонструють такий боєзапас!.. Який там «порох» – тротил вищого гатунку!

Документ кликабелен.

Юрист і мер

Насправді, якщо без жартів, автор заяви, певно, не пані Долгорукова. У верхньому лівому кутку аркуша є телефон «8-050-462-1222» - це телефон адвоката Андрія Федура. Чим відомий цей юрист? Тим, що захищав Бориса Колеснікова. А ще тим, що залишив на посаді мера Києва Леоніда Черновецького, коли інший адвокат – Олександр Данилюк фактично зняв Леоніда Михайловича з виборчих перегонів. Це була судова війна, сповнена трагізму для киян по результатах. Питання по політичному майбутньому Черновецького було б вирішено ще під час позачергових виборів мера - попри заступництво Президента України В. Ющенко і кошти, що заносилися до судів. Юридично мер мав програти і, не виключено, далі вкладати гроші у те, щоб не сісти за ґрати. Він програв би через те, що використовував під час агітації службове становище. Зловживав муніципальними ЗМІ й т.ін. Як Андрію Федуру вдалося владнати всі проблеми – загадка й дотепер. Але результат ми бачимо – сидить в КМДА, ділиться «геніальними ідеями» з «масами» і розповідає послу Росії В. Черномирдіну, що не хворий на голову. І навіть «наїжджав» на голову Секретаріату Президента В.Балогу, чим немало здивував останнього.

Андрій Федур – адвокат дорогий, навіть занадто дорогий. Ніна Долгорукова не зможе розраховувати навіть на годину його професійного часу: ця година коштує дорожче ніж вона на місяць пенсії отримує.

Пенсіонерка і мер

З іншого боку, не зрозуміло, чому не знайшли молодшу людину для такої заяви? Запитань би тоді не було. Невже кандидатуру заявниці обирав особисто пан Черновецький?.. Кар‘єрний ріст пенсіонерів, одначе… Разом з тим пані мешкає в Шевченківському районі Києва – тут без зауважень. А от стосовно того, що вона особисто виявила порушення на 11 (одинадцяти) дільницях… Ну, в це важко повірити. Хіба що її особисто адвокат возив. А це скільки ж робочого часу в нього зайняло? Невже пан Федур такий альтруїст? Уявіть швидкість з огляду на вік. Це ж поки пані вийде з машини, поки до дільниці дочалапає, поки зорієнтується в просторі й подіях. А поговорити з однолітками про болячки, ліки, політику? Більш молодій людині, дай Боже, за день без всіх цих розмов з п’ятьма об‘єктами впоратися, а тут одинадцять! Тому особистий контроль 11-ти дільниць очима бабці – факт надто сумнівний!. Хоча у нас в країні і не таке проходило.

Єдине, що пояснює вибір мером (думка не обов‘язково вірна) саме пенсіонерки як заявниці – гра на дресированому ним соціальному прошарку. Мовляв, дивіться – пенсіонери проти, а ми (КМДА та БЛЧ) їх підтримуємо.

Павло Васильєв, спеціально для «Оглядача»