Масова загибель птахів на Харківщині

192
Масова загибель птахів на Харківщині

На Харківщині екологи розпочали спостереження за всіма перелітними птахами, які осідають на місцевих водоймах. Напередодні в Лозівському районі виявили дев’ятсот мертвих диких гусей. Ветеринари заявили про відсутність вірусу пташиного грипу, але остаточні результати лабораторних досліджень мають оприлюднити сьогодні.

Видео дня

500 мертвих птахів на березі Краснопавлівського водосховища місцеві мешканці знайшли в неділю вранці. Ще 400 – у понеділок.

Як повідомляє "Радіо Свобода", наявність вірусу пташиного грипу та хворобу Ньюкасла санстанція та ветеринари заперечили одразу ж, оскільки загинули лише дикі гуси, хоча поряд плавали і чайки, і чаплі.

Не могла стати причиною отруєння і вода, яка з водосховища потрапляє до навколишніх селищ та Харкова. Вона відповідає всім нормам, запевнили в місцевій санепідстанції.

Найімовірніше, це щось схоже на харчове отруєння, розповів начальник обласної ветеринарної інспекції Юрій Балим.

«Інфекційне захворювання виключають. Може, отруїлися, може, ще щось. Птах летить, він же ж на полях зупиняється, їсть. Йому ж їсти треба…» - пояснює Балим.

У шлунках усіх мертвих гусей ветеринари виявили неперетравлені зерна кукурудзи. Фахівці кажуть: в кукурудзі, що лишається на полях після збирання врожаю, виробляються токсини, які й могли призвести до масового отруєння птахів.

Біологічний матеріал, зокрема, шлунки загиблих гусей, харківські ветеринари передали на експертизу до Києва. На остаточні токсикологічні звіти очікують уже сьогодні-завтра.

А поки Краснопавлівське водосховище взяли під контроль єгері та правоохоронці. Вони мають фіксувати нові випадки загибелі птахів, якщо такі будуть, а також охороняти водойму від браконьєрів.