Китай зібрався допомагати МВФ рятувати бідні країни

165
Китай зібрався допомагати МВФ рятувати бідні країни

Власті Китаю готові купувати облігації МВФ, щоб ця організація могла більше допомагати постраждалим від кризи країнам, що розвиваються.

Видео дня

Про це сьогодні повідомила заступник глави Народного банку Китаю, глава Державного валютного управління КНР Ху Сяолянь на прес-конференції, присвяченій підготовці до квітневого саміту «великої двадцатки». За її словами, емісія облігацій допоможе МВФ поповнити свої грошові резерви, і якщо МВФ вирішить випустити облігації для залучення засобів, Китай розгляне питання їх купівлі.

Ще одним способом швидко зібрати засоби для МВФ, на думку Сяолянь, є погоджена 25 країнами-членами МВФ нова програма кредитування (NAB), яка передбачає надання цій міжнародній організації засобів у разі потреби. При цьому Китай не бере участь в програмі NAB, і якщо власті КНР вирішать приєднатися до цієї угоди, то процес включення Китаю в NAB може зайняти близько трьох місяців, передає РБК-Україна.

Крім того, Китай також може отримувати кошти за рахунок наданих іншими країнами кредитів на двосторонній основі. Зокрема, про свою готовність кредитувати МВФ вже заявили Японія (у об'ємі 100 млрд дол.) і ЄС (у об'ємі 75-100 млрд євро).

Раніше керівництво МВФ заявляло, що цій організації необхідно збільшити об'єм своїх резервів удвічі - до 250 млрд дол. А США запропонували поповнити резерви МВФ на 500 млрд дол.