«Азовмаш» скорочує 4 тисячі співробітників

177
«Азовмаш» скорочує 4 тисячі співробітників

До кінця весни одне з найбільших машинобудівних підприємств в Україні «Азовмаш» планує скоротити штат на 4 тисячі співробітників, передає "Дело". За словами голови комітету профспілок машинобудівників Донецької області Олександра Потрахова, будуть звільнені 19,5% робітників трудового колективу.

Видео дня

Майбутні скорочення підтвердили і в профспілці «Азовмашу». «Звільнення проходитиме згідно із законодавством, у межах норми. Точну кількість звільнених я назвати не можу», — відзначив глава профспілки заводу Геннадій Юдін. Підтвердив скорочення на «Азовмаші» і начальник центру зайнятості Маріуполя Юрій Чупрін, проте коментувати їх відмовився.

«У січні на підприємстві була сформована виробнича програма, згідно з якою планується досить відчутне скорочення виробництва. Тому з'явилося економічне обгрунтування для скорочення персоналу», — пояснив Потрахов. За його словами, ситуація може змінитися в середині літа, коли, можливо, буде збільшене виробництво. Він не виключає, що деякі співробітники будуть повернені на завод.

Дії керівників «Азовмашу», на думку аналітика інвесткомпанії «Драгон Капітал» Таїсії Шепетко, цілком виправдані. Адже через відсутність попиту ще в листопаді деякі українські вагонобудівні заводи перейшли на неповний робочий тиждень і скоротили виробництво. «Азовмаш», відзначає аналітик, I квартал цього року також закінчить з різким падінням виробничих показників. «Так як відновлення попиту на продукцію підприємства не очікується в короткостроковому періоді, «Азовмаш» вимушений шукати шляхи зниження витрат, щоб пережити важкий період. Оптимізація чисельності персоналу якраз і є одним із способів зменшення поточних затрат», — вважає Шепетко.

Про складне фінансове положення «Азовмашу» говорить статистика: на кінець 2008 року борги «Азовмашу» перевищили власний капітал в 7,6 разу. Сьогодні сумарна ринкова капіталізація компаній, що входять до групи «Азовмаш», складає близько 38 мільйонів доларів. На початку осені 2008 року вона досягала 410 мільйонів доларів.