Обама запропонував Ірану почати усе спочатку

198
Обама запропонував Ірану почати усе спочатку

Президент США Барак Обама запропонував Ірану новий початок у відносинах. Тегеран одразу ж відреагував на цю пропозицію.

Видео дня

Пропозиція почати все спочатку пролунала у відеозверненні Обами до народу і влади Ірану з нагоди свята весни. Відповідний запис оприлюднив Білий дім. Обама спочатку привітав усіх іранців, а потім  виголосив своє звернення.   

«Ви також маєте вибір. США хочуть, щоб ісламська республіка Іран посіла своє законне місце у міжнародній спільноті. Ви маєте на це право, однак  цього не можна досягнути терором і зброєю»,- сказав американський президент.  

За  його словами, до такого результату можуть призвести лише мирні ініціативи, які водночас продемонструють велич іранського народу і його цивілізації.  Як наголосив Обама, його команда прагне вирішувати всі відкриті питання дипломатичними шляхами.

Як повідомляє "Німецька Хвиля", Барак Обама одразу після приходу до влади  заявив, що прагне змінити політику США щодо Ірану, яку проводив його попередник Джордж Буш. Як відомо, тоді Вашингтон зарахував Іран до так званої "вісі зла", насамперед через суперечку щодо іранської атомної програми.

Відповідь Тегерана не забарилася. Речник іранського президента Махмуда Ахмадінеджада, вітаючи заяву Обами, сказав, що за словами мусять піти справи, аби виправити помилки минулого.