newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україну може залити токсичним ракетним паливом

195
Україну може залити токсичним ракетним паливом

У Міністерстві оборони України заявляють про критичний стан ряду об'єктів по зберіганню рідкого ракетного палива (меланж).

Видео дня

"На різних об'єктах Міністерства оборони загальна ситуація є критичною", - сказав директор департаменту утилізації компонентів рідкого ракетного палива, ракет і боєприпасів Анатолій Сосновський в ході "круглого столу", присвяченого цій темі, в четвер в Києві.

Сосновський відзначив, що в різних областях України знаходяться 6 складів, на яких зберігається 16,7 тонн ракетного палива (меланж). За його словами, ці об'єкти побудовані ще в 50-60 роках 20 століття, у зв'язку з цим кількість непригодних резервуарів для зберігання меланжу збільшується.

Представник Міноборони відзначив зростання загрози екологічної катастрофи, передає NewsRu.

За словами Сосновського, для утилізації ракетного палива необхідними темпами потрібне відповідне фінансування. "Під час фінансової кризи це проблематично", - відзначив він.

В той же час Сосновський повідомив, що Україні допомогти з утилізацією погодилися ОБСЄ, деякі країни, зокрема Польща.

Так, з ОБСЄ в 2008 році був підписаний меморандум щодо утилізації меланжу, в грудні минулого року був оголошений тендер компаній, які проводитимуть утилізацію.

Крім того, за словами представника Міноборони, свої технології пропонує польська сторона. Основним критерієм буде відповідність технологій утилізації міжнародним екологічним нормам, відзначив Сосновський.