newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Росія продовжуватиме шантажувати Україну газом

186
Росія продовжуватиме шантажувати Україну газом

Попри підписані довгострокові контракти, Росія продовжить шантажувати Україну газом. Про це заявив керівник програм з питань Росії та Євразії Лондонського королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр.

Видео дня

Відповідаючи на запитання щодо подальшого розвитку українсько-російських відносин у газових питаннях, Шерр відзначив, що виконати газовий контракт на підписаних умовах Україні буде вкрай важко.

Він прогнозує, що зависока ціна за російське паливо спровокує нові борги української сторони перед «Газпромом». І якщо Україна не зможе заплатити за газ,  росіяни економічно тиснутимуть на Київ та жадатимуть від української сторони  поступитися її амбіціями щодо вступу до ЄС та НАТО, каже британський експерт.

Він переконаний, що кінцевою метою Росії є перебрати на себе контроль над українською газотранспортною системою. Шерр констатує, що Кремль не проводитиме прямої політики щодо приватизації української ГТС, натомість Росія вже почала лобіювати ідею створення міжнародного консорціуму на основі української газотранспортної системи.  

«Європейський газотранспортний консорціум - це фіговий листок для прикриття російських інтересів. Після його створення українська ГТС насправді вже не буде у власності України. Насправді для країни це небезпечно, бо непрозорість у транспортуванні газу може вплинути на всі українські енергетичні ресурси»,- каже представник Лондонського королівського інституту міжнародних відносин.

На думку Джеймса Шерра, для української сторони буде набагато вигідніше залучити європейські інвестиції для модернізації  ГТС, аніж входити в сумнівні консорціуми.

"Німецька Хвиля"