newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Вузи незаконно позбавляють студентів стипендій

147
Вузи незаконно позбавляють студентів стипендій

«Більшість учбових закладів незаконно підвищили мінімальний бал, що дає право на здобуття стипендії — з 4,0 до 4,5, а подекуди до 4,7 бала», — розповів газеті «Новая» перший заступник керівника секретаріату Українського молодіжного форуму Андрій Чорних.

Видео дня

Скарги на дії адміністрацій вузів надходять зі всіх регіонів країни. Наприклад, у Харківському педуніверситеті, Київському університеті культури і мистецтв і Волинському національному університеті стипендію не виплатили студентам, в яких є хоч би одна трійка, не дивлячись на середній бал. В Острозькій академії, щоб не позбавляти стипендії учнів, семеро викладачів пожертвували своєю зарплатою.

«Керівники розповідають, що у них просто немає іншого виходу, адже, за їх словами, Міністерство освіти виділило вузам лише близько 70% необхідної суми на виплату зарплат і стипендій. «При цьому вони самовільно порушують постанову Кабміну, де вказаний середній бал успішності для здобуття стипендії — 4,00—4,99», — говорить Чорних.

Директор департаменту вищої освіти Міносвіти України Ярослав Болюбаш від коментарів відмовився, його заступник Юрій Коровайченко сказав, що це серйозне питання, яке підлягає ретельному дослідженню.

З 1 січня 2009 року мінімальна стипендія для студентів вузів I—II рівня акредитації — 400 грн/місяць, III—IV рівня акредитації — 530 грн/місяць. Стипендія для дітей-сиріт — 550 грн/місяць.Стипендія для дітей без батьківської опіки — 1160 грн/місяць.

У парламенті ситуацію з виплатою стипендій вважають «беззаконням». «Причина у тому, що більшість вузів втратили половину заочників через реформи Міносвіти. Як результат, учбові заклади понесли фінансові збитки. Керівники вузів не мають права позбавляти студентів стипендій, і кожен конкретний випадок треба розглядати окремо. Хоча я думаю, що нам вже давно потрібно переходити на систему соціальних стипендій для тих, хто дійсно їх потребує», — говорить глава комітету ВР з питань освіти Володимир Полохало. Він заявив, що Верховна Рада в повному об'ємі затвердила засоби на фінансування вищої освіти. «Більш того, на моє прохання були враховані додаткові витрати для окремих вузів», — сказав Полохало.