newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Арсеній Яценюк пішов у відставку

294
Арсеній Яценюк пішов у відставку

Спікер ВР Арсеній Яценюк подав у відставку. Відповідну заяву він зробив на засіданні Ради.

"Сьогодні в газеті "Урядовий кур'єр" офіційно повідомляється про припинення діяльності коаліції демократичних сил. Можна було б сказати, що юридично ця процедура завершена. Але політично вона не завершена", - відзначив Яценюк.

Керівник парламенту нагадав, що згідно коаліційної угоди спікер і прем'єр йдуть у відставку у випадку якщо депутатське об'єднання розпадається.

"Я приходив виключно під демократичними цінностями і іделаламі. У владу треба заходити гідно і виходити з неї також гідно. Саме тому я оголошую про свою відставку з посади голови Верховної Ради", - сказав Яценюк.

Видео дня

Він також заявив, що направив відповідну заяву в регламентний комітет.

"У відповідності з вимогами тимчасового регламенту: до того моменту доки не буде розглянуто це питання, я продовжуватиму керувати парламентом. Отже давайте будемо чесними перед собою і перед людьми, які нас вибирали", - додав Яценюк.

Нагадаємо, що 16 вересня Арсеній Яценюк оголосив про припинення діяльності коаліції БЮТ і НУ-НС. В свою чергу, лідер НУ-НС В'ячеслав Кириленко заявив, що демократична коаліція може бути відновлена.

За його словами, це може статися лише після того, як "Блок Юлії Тимошенко підпише проект заяви Верховної Ради стосовно російсько-грузинського конфлікту".

Крім того, БЮТ не повинен долати вето, накладені на закони, які були прийняті парламентом 2 вересня.

Один із спікерів БЮТ, нардеп Андрій Шкіль заявив, що його політична сила має намір вести переговори зі всіма фракціями окрім КПУ і НУ-НС.

"БЮТ вестиме консультації зі всіма фракціями, проте з "Нашою Україною" такі консультації проводитися не будуть, оскільки вони відмовилися", - відзначив депутат.

За словами Шкіля, "сердечні" одразу були проти переговорів з КПУ, "а у випадку з "Нашою Україною" - це позиція самої НУ.

"Хоча, як мені здається, переговори з НУ-НС проводити необхідно. Проте я упевнений, що вони будуть малоефективні", - підкреслив депутат.