newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Кабмін презентував бюджет і пообіцяв його виконати

282
Кабмін презентував бюджет і пообіцяв його виконати

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що її кабінет працюватиме ще тривалий час незалежно від політичної кон'юнктури. Як передає кореспондент «Обозревателя», про це вона сказала сьогодні, презентуючи в Жовтневому палаці проект державного бюджету на 2009 рік.

«Я знаю, що сьогодні у Верховній Раді відбулися не дуже симпатичні політичні події. Запевняю, що уряд працюватиме тривалий час, незважаючи на всі ці бурі. Тому що це буря в стакані», - зазначила прем'єр.

«Ми робимо чудову справу, й ця справа стане нашою з вами реальністю на 2009 рік», - акцентувала Тимошенко.

Характеризуючи нові бюджетні показники, вона звернула увагу присутніх на побудову нової «бюджетної сітки» - тепер бюджетники отримуватимуть абсолютно нові виплати». Цю фразу прем'єра зал підтримав аплодисментами.

Видео дня

Далі Тимошенко розповіла: в усьому світі у зв'язку з глобальними кризами «показники зростання ВВП переглядають у бік зменшення, а ми їх переглянули в бік зростання». Крім того, уряд планує на 2009 рік показник інфляції не більше 10%.

«Це найкращий показник, який взагалі є в країнах СНД», - сказала Тимошенко.

Головна «фішка» нового бюджету - збільшення його прибуткової частини бюджету на цілих 100 млрд гривень, тобто фактичне збільшення на 30%. При цьому зниження держборгу не буде припинено. В цілому обсяги коштів, спрямованих на оплату праці, збільшаться на 34%.

Крім того, в проект бюджету закладено один з пунктів, традиційно експлуатований Партією регіонів – перерозподіл бюджетних коштів у бік їх збільшення на місцях. Тимошенко сподівається зробити в 2009 році так, що сукупно місцеві бюджети грошей отримають більше, ніж центральні.