newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Росія планує захищати свою економіку від українських товарів

180
Росія планує захищати свою економіку від українських товарів

Росія визначила нову мішень для торговельної війни із Світовою організацією торгівлі - нею стала Україна. У понеділок перший віце-прем'єр Російської Федерації Ігор Шувалов дав доручення міністерствам захистити російську економіку від товарів, що доставляються з України. За даними видання "Комерсант-Україна", режим вільної торгівлі з Україною може бути або скасований, або посилений, а відкриття ринку РФ для українського цукру з 1 січня 2009 року не відбудеться в жодному разі.

Про приєднання України до СОТ було оголошено 19 травня 2008 року. За договором про вільну торгівлю практично всі українські товари поставляються до Росії безмитно.

Починаючи з 2008 року винятками з договору є дві товарні позиції - цукор і спирт. Україна також взяла на себе самообмеження з експорту до Росії безшовних труб.

Втім, обмеження на експорт українського цукру, що практично не поставлявся до Росії (з 1998 року на його увезення діє мито розміром 220 дол. за тонну цукру-сирцю й 340 дол. за тонну бурякового цукру) повинні були зняти з нового року, а обмеження щодо спирту - з 2010 року.