newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Депутатам потихеньку урізують повноваження

207
Депутатам потихеньку урізують повноваження

Конституційний Суд України визнав конституційним законопроект від 18 січня 2008 року, яким пропонується внести зміни до ст.80 Конституції України про обмеження повноважень народних депутатів, передає УНІАН.

У редакції ст.80 чинної Конституції України вказано, що народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах за винятком відповідальності за образу або наклеп; народні депутати України не можуть бути без згоди ВР притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані або арештовані.

Видео дня

Народні депутати України, які внесли законопроект до ВР, обгрунтовують внесення змін до Конституції необхідністю приведення інституту депутатської недоторканності в Україні у відповідність до міжнародних правових стандартів, забезпечення рівності громадян України перед законом, створення правових умов для безперешкодного й ефективного здійснення ними депутатських повноважень.

Розглянувши матеріали, КС вирішив, що запропоновані в законопроекті зміни до вищезгаданої статті Конституції не спрямовані на ліквідацію незалежності або на порушення територіальної цілісності України, а тому законопроект відповідає вимогам статті 157 Конституції України. У зв'язку з цим КСУ вирішив визнати таким, що відповідає вимогам ст. 157 і 158 Конституції України, законопроект про обмеження депутатської недоторканності, яким пропонується ст. 80 Конституції України викласти в такій редакції: «Народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образи або наклеп».

Висновок КС в цій справі є обов'язковим до виконання, остаточним і не може бути оскаржений.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада відповідно до постанови «Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України шостого скликання законопроекту про внесення зміни до Конституції України (про обмеження депутатської недоторканності) і про його направлення до Конституційного Суду України» від 20 березня 2008 року № 149-VI звернулася до Конституційного Суду з клопотанням дати висновок про відповідність проекту Закону України «Про внесення зміни до Конституції України» (про обмеження депутатської недоторканності) (регістр № 1375 від 18 січня 2008 року) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Законопроектом передбачено внесення зміни до статті 80 Конституції України, а саме викладення цієї норми в новій редакції, згідно з якою депутати не нестимуть юридичну відповідальність за результати голосування або висловлення в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу або наклеп.