Українські солодощі визнали шкідливими для здоров'я

214
Українські солодощі визнали шкідливими для здоров'я

Держспоживстандарт оприлюднив сенсаційні результати перевірки продуктів харчування. На відповідність нормам якості тестувалися молочні і кондитерські товари відомих виробників. З’ясувалося, що левова частка перевірених зразків не відповідає чинним стандартам.

Виробники, щоб надати привабливого вигляду та продовжити термін зберігання цукерок, сирів і йогуртів, додають в них синтетичні барвники та консерванти. І все це у кількості, яка може спровокувати діабет, імпотенцію або навіть рак. Своєю чергою, компанії, продукцію яких публічно забракували, збираються відстоювати свою честь в судах. Вони називають інформацію Держспоживстандарту чорним піаром і підступами конкурентів.

Видео дня

Усі екземпляри, які досліджувалися, було закуплено у столичних супермаркетах, а також на великих ринках. Чимало питань у фахівців виникло до виробників йогуртів та шоколадних сирків. За результатами перевірки, з 16 йогуртів тільки 3 відповідали всім нормам. Щоб продовжити термін зберігання продукції, виробники додають в їх склад консерванти – бензойну (Е210) і сорбинову (Е200) кислоти. Щоб надати продукту презентабельний вигляд – синтетичні барвники.

«Виробники або взагалі не проводять контроль тих компонентів, які додають в продукцію, або навмисно збільшують кількість консервантів, щоб збільшити термін зберігання. У молочних продуктах їх бути не повинно», – стверджує начальник науково-дослідного центру випробувань продукції Володимир Семенович. Наприклад, в йогурті «Лісова ягода» виробництва «Рейнфорд» були знайдено два види синтетичних барвників і високу кількість консервантів, що робить молочний продукт, швидше, небезпечним для здоров'я, ніж корисним. Висока концентрація шкідливих речовин також в йогурті «Гурманіка» виробництва «Ковельмолоко» і продукції «Молочного дому» (Павлоград).

Катастрофічна ситуація склалася з глазурованими сирками, споживачами яких частіше за все є діти. З перевірених зразків жоден не відповідає нормі. Більше того, в молочній продукції часто можна зустріти бактерії кишкової палички. Шкідливі мікроорганізми були знайдені в сирках «Гурманіка» Львівського молокозаводу, в продукції компаній «Вімм-Білль-Данн» і «Кременчуцький молокозавод».

Ситуація з кондитерськими виробами також гнітюча. У восьми з дев’яти перевірених екземплярів цукерок було знайдено транс-ізомери. Українське законодавство вміст цих речовин в солодощах не контролює. Експерти ж говорять, що вони сприяють виникненню серцево-судинних і онкологічних захворювань, особливо у дітей. За словами Семеновича, у жінок, котрі вживають такі продукти, дуже великий ризик народити дитини з діабетом. У чоловіків – стати імпотентами.

У харківській бісквітній фабриці перевірка забракувала вафлі «Артек Згущене молоко», а від компанії «Три ведмеді» забраковано морозиво «Пломбір», пише газета «Діло».