Україна й Греція спростять візовий режим

432
Україна й Греція спростять візовий режим

Президенти України Віктор Ющенко і Грецької Республіки Каролос Папуліас обговорили питання практичного застосування у відносинах між країнами Угоди про спрощення процесу оформлення віз.

Видео дня

Як повідомили в прес-службі глави держави, про це йшлося сьогодні під час їх зустрічі в Києві.

У зв'язку з цим Президент України запропонував найближчим часом розглянути можливість опрацювання на двосторонньому рівні найоптимальнішого механізму спрощення візових процедур для українських громадян.

Також у ході зустрічі йшлося, зокрема, про активізацію політичного діалогу на найвищому й загальнодержавному рівнях, розвиток економічної співпраці.

Президенти також торкнулися питань підтримки Грецією в рамках ЮНЕСКО резолюції «Увічнення пам'яті жертв Голодомору 1932–33 рр. в Україні» й визнання міжнародним співтовариством Голодомору актом геноциду українського народу.

Окрему увагу сторони приділили проблемі соціального захисту українських трудових мігрантів у Греції та задоволення їх інформаційно-освітніх і культурних потреб.

У цьому контексті Ющенко зазначив, що сьогодні грецька меншина в Україні має всі необхідні умови для гідного існування.

Глава держави окремо зазначив, що Україна високо цінує підтримку Грецією європейських і євроатлантичних прагнент нашої держави. У цьому контексті він висловив Папуліасу подяку за конструктивну позицію його країни під час розгляду на саміті НАТО в Бухаресті українського питання.

Президент України також подякував грецькому колезі за запрошення відвідати Грецію з офіційним візитом у 2008 році. «Впевнений, що такий візит надасть новий поштовх подальшому розвитку українсько-грецької співпраці», - сказав Ющенко.

Читайте на тему:

Греція ризикує залишитися без уряду

Шенгенська віза віднадила українців від ЄС

Сусіди відчинять Україні свої двері без віз