Аеропорти стали новою проблемою Євро-2012

141
Аеропорти стали новою проблемою Євро-2012

Аеропорти України не готові до Євро-2012 через невирішеність майнового конфлікту.

Видео дня

Як передає у вівторок РБК-Украина, про це повідомив віце-прем'єр міністр України Іван Васюник.

За його словами, на сьогодні жоден з аеропортів України не має реального плану підготовки до Євро-2012. Він зазначив, що головною проблемою в цьому питанні є проблема майнового конфлікту, який внесений до концепції Мінтрансзв’язку й передбачає повернення всіх аеропортів України в державну власність.

Як повідомляв "Обозреватель", 3 квітня на зустрічі з інвесторами прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що в рамках підготовки до Євро-2012 в Україні необхідно реконструювати 13 аеропортів. Вона уточнила, що вартість робіт при цьому оцінюється в 9,5 млрд грн і включає будівництво нових терміналів і довколишньої наземної інфраструктури.

При цьому Васюник повідомив, що місцеве керівництво, яке підписувало відповідні гарантії з УЄФА, має реальні проекти, терміни й кошти, щоб підготувати аеропорти на вимоги УЄФА, "але цей процес не може бути реалізований без вирішення питання власності". Він повідомив, що Харківська, Одеська й Донецька міські ради заявили про свою неготовність ухвалити рішення про передачу комплексу аеропортів у державну власність. Він офіційно звернувся до Мінтрансзв’язку, щоб у максимально стислі терміни ухвалити відповідальне рішення з цього питання. "Неможливо допустити конфлікту між владою приймаючих міст і центральною владою навколо проблеми власності. Такий конфлікт УЄФА не зрозуміє", - сказав він.

У свою чергу голова Національного агентства з підготовки до Євро-2012 Євген Червоненко вважає недоцільною передачу аеропортів з комунальної в державну власність. Зокрема, за його словами, приватні інвестиції в аеропорти бізнес-структури готові здійснювати лише в тому разі, якщо ці аеропорти перебувають у муніципальній власності. Також Червоненко додав, що українські аеропорти потребують інвестицій 50-250 млн грн.

Зазначимо, урядовою постановою передбачено передачу 23 аеропортів з муніципальної в державну власність.

Нагадаємо, 22 лютого ц. р. Кабінет міністрів України затвердив за основу Програму підготовки до Євро-2012.

Читайте на тему:

Турботи про Євро-2012 перекладають на приватних інвесторів

Мінтранс зібрався повернути аеропорти державі

Тимошенко займеться аеропортами