Мусульмани хочуть повернути ключ від святині

249
Мусульмани хочуть повернути ключ від святині

Хранитель ключів Кааби Салех аш-Шейбі закликав заможних мусульман світу "повернути мусульманській общині" проданий на торгах у Лондоні ключ від цієї священної споруди, розташованої у внутрішньому дворі головної мечеті Мекки, повідомляє "РІА Новости".

Видео дня

За відомостями преси, на лондонському аукціоні Sotheby's залізний ключ, який виготовлений у XII столітті й відчиняє ворота священної для мусульман Кааби, продано за 9,2 мільйона фунтів стерлінгів (близько 13 мільйонів євро). Ім'я й національність покупця реліквії не оголошено.

Салех аш-Шейбі, який належить до сім'ї спадкових хранителів ключів Кааби з часів пророка Мухаммеда, не дав газеті чітких підтверджень достовірності проданого в Лондоні ключа. Він не виключає, що якийсь із ключів священної споруди "могли загубити в давні часи".

Істина може бути встановлена під час спроби відчинити ворота триметрової висоти, зроблені з тикового дерева, для прикраси яких використано близько 300 кілограмів чистого золота. За словами головного ключника Кааби, колись встановлений на воротах замок "ніколи не змінювали навіть під час реставрації входу до споруди".

Сім'я аш-Шейбі стоїть на варті храмової споруди, навколо якої мусульмани здійснюють семикратні обходи, близько 1400 років. Сам пророк Мухаммед вибрав одного з предків шейха Салеха аш-Шейбі хранителем ключа воріт. За легендою, він сказав: "Візьміть його, діти Шейбі, спадково й назавжди, й отримуйте за це віддяку на прожиток".

Упродовж сторіч ні халіфи, ні правителі, що прийшли їм на зміну, не зазіхали на дароване пророком спадкове право.

Викуваний мекканськими ковалями, схожий на маленьку палицю завдовжки кілька десятків сантиметрів, ключ із заліза й міді постійно перебуває у вибраної пророком сім'ї. Він лежить на шовковій зеленій подушці, по якій золотою ниткою виписано вислови з Корану, й зберігається в спеціальній торбі ручної роботи.