Французи створять піхоту майбутнього

282
Французи створять піхоту майбутнього

Міністерство оборони Франції уклало контракт з компанією Sagem Defense Securite на постачання 5 045 високотехнологічних комплектів індивідуального екіпірування піхотинців майбутнього FELIN (Fantassin а Equipements et Liaisons Integres) для військовослужбовців п'яти полків сухопутних військ, повідомляє Lenta.ru. Вартість контракту становить 225 мільйонів доларів.

Видео дня

Замовлене екіпірування почне надходити у війська з середини 2009 року. У повному обсязі комплекти FELIN надійдуть до кінця 2010 року. Раніше, в березні 2006 року, французьке військове відомство вже замовило першу партію новітнього екіпірування в кількості 1 089 комплектів, яке має надійти на озброєння першого піхотного полку у середині 2009 року. Всього французька армія переозброїть двадцять полків, кожен з яких отримає тисячу комплектів FELIN.

Екіпірування FELIN випускатиметься в п'яти варіантах. До його складу входитимуть зброя, боєприпаси, бронежилет, засоби зв'язку й обміну даними, портативний комп'ютер, шолом з двома дисплеями та мікрофоном, приймач GPS, акумуляторні батареї, а також денна порція продуктів харчування і води. Загальна маса індивідуального екіпірування не перевищуватиме 25 кілограмів.

Передбачені три варіанти стрілецької зброї: штурмова гвинтівка FAMAS F1 калібру 5,56 міліметра, що випускається компанією Nexter (раніше Giat), снайперська гвинтівка FR-F2 калібру 7,62 міліметра тієї ж компанії, а також легкий кулемет Minimi калібру 5,56 міліметра, що випускається компанією FN Herstal.

Вся зброя оснащуватиметься новими прицілами денного і нічного бачення, а також вдосконаленими засобами прицілу. Наявність відеоприцілів дасть змогу вести вогонь з укриття, не потрапляючи у поле зору супротивника і без загрози своєму життю. Рядові піхотинці отримають приціли з електрооптичними підсилювачами яскравості зображення Clara компанії Sagem, а командири підрозділів – інфрачервоні приціли. До того ж усі вони зможуть передавати зображення в режимі реального часу мережами FELIN.

До комплекту екіпірування також увійдуть багатофункціональні біноклі JIM MR компанії Sagem. Вони оснащуються неохолоджуваним тепловізійним каналом, безпечним для зору лазерним цілепокажчиком і цифровим магнітним компасом.

Нові тактичні радіостанції PR4G VS4 компанії Thales дадуть змогу піхотинцям вести обмін голосовою та візуальною інформацією як усередині підрозділів, так і з мережами вищого рівня.