Прем'єр назвала основні причини криз в Україні

198
Прем'єр назвала основні причини криз в Україні

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вважає, що головною причиною дестабілізації політичної ситуації в країні є президентські вибори. Про це вона заявила в п'ятницю в парламенті під час "години запитань до уряду", передає "Обозреватель".

Видео дня

"Я думаю, що сьогодні є кілька вагомих причин, чому так лихоманить політикум. Це стосується і коаліції, і опозиції, і всіх складових влади. Перша причина – це вибори президента в 2010 році. І це той фактор, який політиків просто дестабілізує. Політики замість того, щоб працювати на державу, намагаються один одного знищити. Вони вже готуються до виборів, замість того, щоб готуватися й робити справжні реформи", - сказала прем'єр-міністр

Ще однією причиною дестабілізації, на думку прем'єра, є зміни до Конституції. "Сьогодні ми маємо, на жаль, такий унікальний факт, коли в нас уже не два, а три уряди – уряд, РНБО і секретаріат президент. Коли сьогодні практично всі виконавчі функції мають два, а то й три доручення, діаметрально протилежні. І це і є основа непорозумінь у владі", - поскаржилася прем'єр-міністр.

У зв'язку з цим вона закликала депутатів терміново прийняти зміни до Конституції. "Якщо ми цього не зробимо, владу лихоманитиме й надалі. Нам треба набратися мужності, створити у Верховній Раді конституційну комісію, об'єднати там бачення всіх фракцій і дати країні стабільність, спокій і співпрацю", - заявила Тимошенко.

Нагадаємо, що парламент переніс розгляд законопроекту про створення конституційної комісії наступного тижня.