Потягу пам'яті Голокосту не дозволили їздити Берліном

180
Потягу пам'яті Голокосту не дозволили їздити Берліном

Керівництво німецької державної залізничної компанії Deutsche Bahn заборонило потягу пам'яті Холокоста зупинятися на центральній станції Берліна. Це було мотивоване тим, що станція дуже завантажена, тому уникнути затримок руху потягів не вдасться, повідомляє Lenta.ru.

Видео дня

Потяг пам'яті Холокоста – це пересувна виставка фотографій і документів, що описують депортацію в концтабори більше 4 600 єврейських дітей під час Другої світової війни. Потяг мав прибути до Берліна найближчими вихідними. Виставка була організована ініціативною групою та триває з листопада 2007 року. Кінцевою зупинкою потягу пам'яті Холокоста стане табір Аушвітц на півдні Польщі. Туди він прибуде 8 травня.

Організатори виставки заявили, що через рішення DB планують провести в Берліні марш протесту. Міністр транспорту Німеччини Вольфганг Тіфензєє закликав організаторів виставки та представників Deutsche Bahn до конструктивного діалогу, проте безпосередньо втручатися в ситуацію, що склалася, не став.

У січні 2008 року в приміщенні вокзалу на Потсдамской площі в Берліні відкрилася виставка, також присвячена відправленим до концентраційних таборів єврейським дітям. Відзначимо, що інцидент з поїздом пам'яті Холокоста – вже не перший випадок, коли Deutsche Bahn перешкоджає проведенню заходів на згадку про події 1940-х років. У 2006 році залізничники відмовилися надати приміщення залізничних станцій для присвячених Холокосту виставок