newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Під Арсенієм Яценюком захиталося крісло

237
Під Арсенієм Яценюком захиталося крісло

Комуністи ініціюватимуть збір підписів за відставку спікера ВР України Арсенія Яценюка. Про це в інтерв'ю журналістам заявив народний депутат від КПУ Олександр Голуб, передає кореспондент "Оглядача".

Видео дня

За його словами, Яценюк неодноразово порушував регламент Верховної Ради України. «Він не відкривав засідання тоді, коли це було можливо» - зазначив він. Голуб впевнений, що партія без проблем збере 150 підписів, необхідних для відсторонення спікера. Зокрема, депутат не виключив, що до комуністів приєднається депутатська група "Народна Самооборона". "Останнім часом ми чули достатньо багато різких зауважень на адресу Яценюка від цієї групи, тому я не виключаю такий варіант" - зазначив він.

У свою чергу, народний депутат від НУ-НС Микола Катеринчук сумнівається в тому, що таке голосування буде результативним. Депутат нагадав, що згідно з регламентом, у разі якщо спікера відсторонять від засідання, то його обов'язки виконуватиме заступник, а його немає. Із ним солідарний і народний депутат від блоку НУ-НС Тарас Стецьків. За його словами, заява "Народної самооборони" про пасивність спікера не свідчить про те, що блок не довіряє Яценюку. "Це суцільна брехня, не можна трактувати вчорашню заяву "Народної Самооборони", яка звинуватила Яценюка в пасивності, як згоду "Самооборони" підтримати цю ідею. Наша вчорашня заява була викликана тим, що справді спікер ВР більший час займав пасивну позицію й не відкривав і навіть не пробував проводити засідання Верховної Ради під приводом блокування. І з погляду "Народної Самооборони", це об'єктивно поглиблювало парламентську кризу. Але саме через позицію "Народної Самооборони", я вважаю, спікер зайняв жорстку позицію, і вчора відбулося розблокування сесії ВР", - зазначив він.

Нагадаємо, що цього року ПР двічі мала намір розпочати збір підписів за відставку спікера ВР. Однак пізніше партія передумала.